PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699830}
6,2 378
ocen
6,2 10 1 378
Get Even
powrót do forum gry Get Even

Gra, która łączy ostatnio znane motywy. Get Even nazwałbym thriller sim walking. Chociaż można podejść do niej jak do gry akcji, jednak nie taki jest jej cel. Wielowątkowa historia, która ukazywana jest w kilka sposobów. Sądzę, że twórcy inspirowali się takimi tytułami jak Zaginięcie Ethana Cartera (rozmazane postaci przy fabularnych dialogach), Remember Me (samo grzebanie we wspomnieniach), SWAT 4 (może nie w sensie taktycznym, ale ze zmodyfikowaną wersją "lustra", gdzie można patrzeć co czyha za rogiem - tutaj wersja z pistoletem).

Jednak najlepsze momenty to te w szpitalu. Jest ciasno, mrocznie, klimat jest gęsty, nieraz nawet psychodeliczny. Sporo efektów wizualnych na zasadzie jak w Layers of Fear.

Mimo wszystko nie polecam tej gry każdemu, gdyż jest to produkcja SPECYFICZNA. Nie dla każdego. Jeżeli oczekujesz wartkiej akcji jak w CoDach - nie spodziewaj się jej. To bardziej pozycja dla tych, którzy cenią sobie bardziej fabułę od akcji.

Szkoda, że zabrakło fotorealistycznej grafiki, którą obiecywano - grafika jak sprzed kilku lat.

użytkownik usunięty
butryk_2

Z kim w tej grze walczymy? Mogą być spoilery, jak patrzę na screeny to mocno zalatuje mi Condemned:Crimindal Origins, ale tam od pewnego momentu głównym złym był po prostu demon, a i reszta naszych przeciwników nie miała już za dużo wspólnego z ludźmi. Tutaj do kogo strzelamy? Pytam, bo nie mam ochoty na granie w horror ;)

Do ludzi ze wspomnień, które badamy. :) Get Even nie jest horrorem, chociaż w pewnych momentach jest gęsty klimat.

ocenił(a) grę na 8
butryk_2

SPOILER
Mam kilka pytań bo dziś skończyłem grę i obawiam się, że nie do końca ogarnąłem fabułę:
To w końcu Grace nie zginęła od bomby? Jakim cudem? Skończyła tylko na wózku podczas gdy Black był już praktycznie warzywem.
Rozumiem, że początkowo miała zostać porwana żona tak? W końcu została porwana córka. Black próbował ratować córkę bo wyczuł, że sprawy zaszły zbyt daleko?

ocenił(a) grę na 7
Lisowczyk

Odgrzebię to zapytanie, raczej dla potomnych pewnie już :)
Grace nie zginęła od bomby, wylądowała na wózku, sparaliżowana, a Black podczas próby jej ratowania przyjął prawdopodobnie większą część eksplozji na siebie.
Black chciał ratować Grace, a raczej samego siebie. Porwanie żony wg. Blacka dostatecznie by go złamało, a porwanie córki sprawiłoby, że nie odpuściłby im dopóki by ich nie pozabijał itd. Black nie chciał do tego dopuścić, dlatego chciał jeszcze to jakoś załatwić poprzez oswobodzenie Grace.
Nie udało mu się to jednak, a Ramsey (Red) z poczucia winy zabija Howarda, a potem samego siebie. Istnieje tylko jako świadomość w Pandorze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones