PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8396}
5,5 146
ocen
5,5 10 1 146
Opowieść atlantycka
powrót do forum filmu Opowieść atlantycka

O ile przyjaźń dwóch chłopaków jest normalna to cała reszta już nie. Nie wiem nawet o jakiej wojnie jest ten film. Film miał premierę w kwietniu '55 a wojna wietnamska zaczęła się dopiero 1 listopada 1955 i trwała do 30 kwietnia 1975. Czyli wychodzi że film powstał jeszcze przed wybuchem tej wojny. I nie jestem też pewny czy brała tam udział Legia Cudzoziemska ? Muszę to potem sprawdzić. Dlaczego Amerykanie szukają zbiega który pod nich nie podlegał ? Jeśli już to Francja powinna to robić. Ogólnie fajny filmik chociaż mogę się czepiać zbyt amatorskiego aktorstwa. Dużo polityki się też przewija w tym obrazie. Oczywiście gloryfikowany jest komunizm. Nie rozumiem też dlaczego Polacy w ogóle zrobili taki film ? Jaki mieli w tym cel ? Jeśli kojarzę to już drugi Polski film o Wietnamie ! Można obejrzeć z ciekawości !

sidney68

Filmu wprawdzie nie oglądałem, ale prawdopodobnie chodzi w nim nie o wojnę wietnamską, tylko o I wojnę indochińską, pomiędzy kolonialną Francją a walczącymi o niepodległość Wietnamczykami. Trwała od 1946 roku aż do 1954 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones