PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8093}

Niebo nad Berlinem

Der Himmel über Berlin
7,9 13 443
oceny
7,9 10 1 13443
7,7 19
ocen krytyków
Niebo nad Berlinem
powrót do forum filmu Niebo nad Berlinem

ciężko było mi się wbić w ten film i w pełni go zrozumieć, może też po części dlatego, że czasy o których mowa w filmie są mi bardzo dalekie.

bardzo mi się podobał ten zabieg z kolorowym obrazem gdy jesteśmy ludźmi, a gdy stajemy się aniołami to widzimy na szaro. jak gdyby te wszystkie nasze rozterki, myśli, problemy były też jakimś pozytywem i nieodłączną częścią bycia człowiekiem.

z minusów to dość długo film się rozkręcał, a kiedy się już rozkręcił, to się skończył. zabrakło mi tych minusów życia, czyli skąd ten anioł później miał pieniądze, bo tak naprawdę rodząc się na nowo nie miał nic, ani pracy, ani rodziny, ani domu. nie potrafił żyć, nie znał nawet kolorów, bo wcześniej nigdy ich nie widział, nie skończył żadnej szkoly, nie znał prawa. szkoda, że nie pociagneli tych wątków i nie pokazali, że wszystko ma minusy, bo będąc aniołem niczym nie musiał się martwić

także rozumiem zachwyty jeśli ktoś bardziej ogarnia problemy ludzi w niemczech - w tamtych czasach lub jeśli jest starszy i przeżył trochę więcej, lecz mimo wszystko coś mi w nim zabrakło, bo mógł być zdecydowanie lepszy

ocenił(a) film na 10
Eiikoo

Może "Miasto Aniołów" rimejk hollywoodzki, bardziej współczesny, też obejrzyj. Niektórzy wolą, ale mnie zdecydowanie bardziej urzekł ten :)

ocenił(a) film na 7
burlesco

widziałam, nie podobał mi się za bardzo;/

ocenił(a) film na 10
Eiikoo

Tak, to inna prosta forma...hollywoodzka ;)

Eiikoo

Było to przedstawione w sequelu, gdzie Cassiel zszedł na Ziemię i słabo mu poszło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones