PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693868}

Liga Sprawiedliwych: Wojna

Justice League: War
6,9 5 947
ocen
6,9 10 1 5947
Liga Sprawiedliwych: Wojna
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwych: Wojna

"Justice League: War" z 2014 roku, według mnie jest najlepszą w historii spośród najlepiej zrealizowanych technicznie, najciekawszych fabularnie, najdynamiczniejszych, posiadających cudownie rozpisane postacie oraz tego jednego, jedynego cudownego złola filmów animowanych pełnometrażowych od DC, Marvela etc.


Na promienie omega absolutorium Darkseida! Pytam się, jako miłośnik komiksowych treści, geek adaptacji komiksów od DC, Marvela, Dark Horse etc., dlaczemu przez tyle lat nikt z włodarzy WB/DCEU, czy z całęj gamy twórców, którzy realizują projekty DC na wielki i mały ekran, nie pomyślał o wykreowaniu Darkseida, tak jak miało to miejsce w "Justice League: War"! To w tej animacji Darkseid, bez ogródek, jawi się jako najpotężniejszy, najbardziej apodyktyczny, najpełniejszy charakterologicznie, najbardziej bezwzględny na wszystkich płaszczyznach złol, arcywróg, antagonista superbohaterów w całej historii popkultury, bez względu na to, czy w tej klasyfikacji jest to Marvel, DC, Star Wars, świat Hellboya czy jeszcze coś innego.

Ta kreacja Lorda Darkseida... damn it, jest soczyście mocarna, tak przepełniona potęgą, władzą, czymś stricte pierwotnym u jednostki, że aż wczoraj, gdy oglądałem po raz któryś w życiu "Justice League: War", miałem gęsią skórką na ciele, jęzor wywalony na brodę i totalny geekowskim spazm, połączony z wniebowzięciem i paraliżem! Tak się reaguje na tak uwydatnionego Darkseida! I jeszcze te jego słowa I am entropy, I am death... I am Darkseid, podkreślane przez gruby, jakiś parademoniczny tembr głosu... Łej! Coś niesamowitego! Przynajmniej częściowo tylko uratował godność Pana Apokolips Zack Snyder. Ale to i tak nie wystarczy.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones